З криком на Зеленського! В Дуди знову гудуть: такого не чекав ніхто. Досить вже!

Голова уряду Польщі, Матеуш Моравецький, під час публічного виступу в місті Свіднік, закликав президента України Володимира Зеленського не «ображатися на поляків», після виступу на Генеральній асамблеї ООН.

Моравецький наголосив на глибокій занепокоєності ситуацією на сході України, де триває конфлікт, що впливає на безпеку всієї Європи. Він вказав на активну роль Польщі у підтримці України.

«Ми це знаємо й допомагаємо, відправляючи зброю, організовуючи відправлення зброї, тому що ми зараз в першу чергу озброюємося самі. Але хаб у Жешуві, цей спеціальний логістичний центр працював, працює і буде працювати разом з нашими союзниками», – запевнив він.

Однак, звертаючись до слів Зеленського на на Генеральній асамблеї ООН, Моравецький заявив: «А захист польського доброго імені – це не тільки мій обов’язок і честь, це також найважливіше завдання уряду Республіки. Ми будемо захищати в нинішньому геополітичному контексті всі наші обґрунтування, і ми знаємо, як ці обґрунтування повинні бути сформовані», – додав він.

Нагадуємо, 19 вересня на Генеральній Асамблеї ООН Володимир Зеленський критикував деяких європейських лідерів за те, що, на його думку, вони лише «імітують солідарність» у своїх політичних діях, фактично допомагають «підготувати сцену для московського актора».

Ці висловлювання викликали невдоволення у Польщі, що призвело до виклику українського посла на роз’яснення.

Президент Литви, Гітанас Науседа, організував двосторонні зустрічі із Зеленським та польським президентом, спонукаючи їх вирішити розбіжності задля стабільності та безпеки регіону. Тим часом, міністр оборони Чехії, Яна Чернохова, закликала обидві сторони бути обережними та уникати подальшої ескалації конфлікту.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *