ВОНИ ТАКИ ЦЕ ЗРОБИЛИ! Рано вранці:катастрофа на ЗАЕС-окупанти пішли ва-банк,четверий енергоблок все?

Ризик виникнення радіаційної аварії на тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції значно підвищився. Це пов’язано з тим, що російські військові, які перебувають на ЗАЕС, не дотримуються вимог експлуатації. Про це повідомляє пресслужба «Енергоатому».

За інформацією від «Енергоатому», присутність російських військових, зброї та важкої техніки на майданчику Запорізької АЕС, а також порушення вимог ліцензій Держатомрегулювання мають негативний вплив на стан обладнання та систем станції, які є критично важливими для забезпечення безпеки. Це призводить до неуникненого погіршення їхньої ефективності та стабільності.

За даними джерела, окупанти на ЗАЕС вивели четвертий енергоблок зі стану «холодний останов» у «гарячий останов». Водночас шостий енергоблок, за інформацією МАГАТЕ, виводять із «гарячого» стану в «холодний».

«Перебування російських військових, зброї та важкої техніки на майданчику Запорізької АЕС, а також недотримання вимог ліцензій Держатомрегулювання веде до неминучої деградації обладнання та систем станції, важливих для безпеки. Це може призвести не тільки до зростання кількості відмов устаткування, а й спровокувати виникнення радіаційної аварії», — наголосив президент «Енергоатому» Петро Котін.

Президент «Енергоатому» наголосив, що дотримання умов, встановлених ліцензією для експлуатації атомних енергоблоків, відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки роботи АЕС, що, своєю чергою, гарантує безпеку персоналу, населення та довкілля.

Згідно з оновленими вимогами ліцензії Держатомрегулювання, що діють з червня поточного року, всі енергоблоки Запорізької атомної електростанції мають перебувати виключно в режимі «холодний зупин», а переведення в більш ризикований режим «гарячий зупин» суворо заборонено.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *