І mym nymiнa ckyвaв нeвuмoвнuй cmpax. Pociянu noшupююmь вigeо з жuвiciньkuм Пpuroжuнuм: “Ckopо yвigiмcя”

У російських соцмережах у грудні 2023 року почали поширювати нібито “нове” відео з бізнесменом-“кухарем Путіна”, колишнім зеком і фінансистом приватної військової компанії “Вагнер” Євгеном Пригожиним. Згідно з офіційною версією, він розбився в авіакатастрофі 23 серпня 2023 року в районі Куженкіно (Тверська область РФ).

Смерть злочинця підтверджували офіційні російські джерела. Як стверджує СК РФ, труп колишнього ватажка “Вагнера” упізнали за допомогою генетичної експертизи.

Один із популярних Telegram-каналів країни-агресора написав, що відео він отримав нібито від “знайомих хлопців-вагнерівців”. “Мабуть, щось знають на відміну від мешканців Планети рожевих поні”, – написав автор без конкретики.

У короткому ролику Пригожина можна побачити у світлій кепці та куртці кольору хакі на фоні гірської місцевості з водоймою.

“Ну що, привіт, хлопці! Скоро побачимося! Лампасам приготуватися!” – сказав Пригожин. Він мав на увазі своїх опонентів з офіційного військового керівництва РФ – міністра оборони держави-агресора Сергія Шойгу та начальника російського генштабу Валерія Герасимова.

Не виключено, що це фрагмент старого відео Пригожина. Погана якість зображення також наштовхує на думку, що картинка могла бути штучно згенерована, наприклад, за допомогою технологій ШІ.

Нагадаємо:

– Приватний борт Embraer Legacy 600 із Пригожиним, а також Дмитром Уткіним (офіцер ГРУ, який обіймав керівну посаду в групі “Вагнера”) розбився на шляху з Москви (“Шереметьєво”) до Санкт-Петербурга. Літак впав у Тверській області. Загинули всі 10 осіб, що перебували на борту (три члени екіпажу й семеро пасажирів).

– Російська влада досить швидко підтвердила, що жертвами авіакатастрофи стали Пригожин та Уткін. Літак вагнерівців розбився за два місяці після початку т.зв. бунту Пригожина в Росії – під час якого він погрожував Шойгу та Герасимову, але потім раптово пішов на угоду.

– Британська розвідка вважає, що з жовтня 2023 року великі елементи ПВК “Вагнер” були асимільовані в командну структуру Національної гвардії Росії.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *