Щойно! Зеленський сам не свій – прямо з Бахмуту: доля ЗСУ! Рішення прийнято, знати всім!

За словами президента, автомобільні зв’язки міськими вузлами Краматорська та Слов’янська ставлять ці міста у чергу під приціл окупантів, якщо Росії вдасться взяти під контроль Бахмут.

Президент України Володимир Зеленський, у сьогоднішньому інтерв’ю з американським журналістом Вольфом Блітцером розповів про причини рішення утримувати оборону Бахмута та згубні наслідки для міст сходу України, у разі втрати контролю над містом.

Зеленський називає “тактикою” єдність думок військового керівництва Києва щодо продовження оборони міста після того, як декілька тижнів атак російських військ залишили обложене місто на порозі падіння перед силами окупантів.

“Ми розуміємо, що після Бахмута російські війська зможуть пройти далі й отримають відкриту дорогу для захоплення ключових міст на сході України. Вони могли б піти до Краматорська, вони могли б піти до Слов’янська, це була б відкрита дорога для росіян після Бахмута до інших міст України в Донецькому напрямку”, — відповів глава держави на запитання про стратегічну важливість утримання ЗСУ для оборони Бахмута.

За словами Зеленського, незважаючи на руйнівний штурм міста загонами ПВК “Вагнер”, що зруйнувала його інфраструктуру та змусила тисячі людей покинути місто, українські війська мають іншу мотивацію, відмінну від цілей Росії, яка сподівається за будь-яку ціну здобути маленьку перемогу з метою “мобілізувати їхнє суспільство, щоб створити уявлення про те, що армія РФ така потужна”.

Президент України пояснив журналістові, що незважаючи на невисоку стратегічну цінність Бахмута, його автомобільні зв’язки з Краматорськом і Слов’янськом — двома густонаселеними промисловими міськими вузлами на північному заході — означають, що ці міста будуть наступними в прицілі Росії, якщо війська РФ зможуть узяти місто під контроль.

На запитання Блітцера про те, що, за чутками, деякі командири ставлять під сумнів доцільність утримання Бахмута на тлі зростання кількості жертв, Зеленський відповів, що “ніколи не чув нічого подібного” від своїх командирів.

“Ми повинні думати насамперед про наших людей, і ніхто не повинен бути оточений. Військові бачать ситуацію там, і незважаючи на те, що Росія зруйнувала майже все місто, наші військові допомагали й допомагають мирним жителям покинути місто”, — підкреслив український лідер.

Директор Міжнародного інституту політичної філософії, політичний аналітик Віктор Савінов пояснює:

“Як повідомляють західні ЗМІ, до росіян, нарешті, почало доходити, що операція в Бахмуті може виявитися зовсім не другим Верденом, а чимось гіршим. Нагадаю, що під час Першої світової війни у Верденській битві німці спочатку активно захоплювали фортеці Верден, а наприкінці 1916-го французи повернули фронт приблизно в те саме становище, в якому він був на початку того ж року.

Тобто, німці рік витратили даремно — на штурм фортець Верден, що стали легендарними. Так ось, Бахмут може стати для росіян не Верденом для німців, а Сталінградом для них — з ще сумнішими ніж для армії Німеччини наслідками. Все більше з’являється повідомлень про концентрацію українських резервів на фланзі Бахмутського угруповання. І не можна виключати оточення там росіян. З усіма витікаючим…”.

Поки що, продовжує експерт, можна констатувати, що штурм Бахмута з боку окупантів уже нагадує істерику.

“У росіян явно істеричний стан. Це видно не тільки за повідомленнями в їхніх соцмережах, а й через гарячковість дій російського командування, — підкреслює Віктор Савінов. — Звичайно, “бахмутська бійня” — це жахливо, ми теж зазнаємо серйозних втрат. Але, по-перше, у противника вони в рази більші, а по-друге, Україна виграла величезну кількість часу. І хоч би як закінчилася Бахмутська битва, можна сказати, що стратегічно Україна її вже виграла. Оскільки час у цій війні грає на нас”.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *