У Зеленського погані друзі! У Польщі видали — новий скандал: президент повен люті! На руку Кремлю!

Керівник офісу з питань міжнародної політики в адміністрації польського президента Марчин Пшидач заявив, що виступ президента Володимира Зеленського в ООН викликав критичну реакцію не лише Польщі, а й інших держав. Про це він сказав в ефірі Radio ZET.

Минулого вівторка на Генеральній Асамблеї ООН у Нью-Йорку, на якій також був присутній президент Анджей Дуда, президент України Володимир Зеленський порівняв запровадження п’ятьма європейськими країнами ембарго на українську сільськогосподарську продукцію з «трилером із зерном на задньому плані». Він також заявив, що деякі країни «допомагають підготувати сцену для московського актора». Ця заява була критично сприйнята в Польщі.

На думку Пшидача, «можливо, на боці Києва зіграли якісь погані емоції».

«Напевно, в оточенні президента Зеленського є люди, які просто погано йому підказують», – підкреслив Пшидач.

Він додав, що розрив будь-якого партнерства з союзниками не буде в інтересах України.

Під час візиту до Нью-Йорка мала відбутися зустріч президентів Польщі та України, але цього не сталося. Пшидач запевнив, що польська сторона відкрита до переговорів: «Якщо буде конструктивний підхід, ми не виключаємо контактів на найвищому рівні».

Він запевнив, що Польща не хоче загострювати і без того напружену ситуацію на лінії Варшава-Київ. «Переговори повинні привести до конструктивних висновків, по-друге, ми не повинні довести до загострення мови. З українського боку вже було сказано дуже багато», – зазначив Пшидач.

Він запевнив, що веде переговори з найближчим оточенням президента Зеленського, а громадськість буде поінформована про рішення у цій справі. За його словами, контакти у Варшаві та Києві спрямовані на якнайшвидше вирішення проблемних питань.

Водночас президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні в понеділок заявив про прогрес у вирішенні суперечки щодо односторонніх обмежень на сільськогосподарські товари з України в сусідніх державах-членах ЄС. Зеленський зазначив, що Європейська комісія підтримала дорожню карту взаємного моніторингу експорту зерна, передбачену її рішенням про припинення ембарго на імпорт українського зерна до ЄС.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *