ТЕPМІHОBО! Xycumu зaxonuлu kopaбeль з ykpaїнцямu нa бopmy y Чepвoнoмy мopi: nepшi nogpoбuці

19 листопада стало відомо про захоплення Єменськими хуситами підтримуваними Іраном вантажного цивільного судна Galaxy Leader у Червоному морі. Хусити заявили, що це судно належить Ізраїлю, однак в ізраїльському уряді це спростували і звинуватили Іран у причетності до нападу бойовиків на корабель, серед членів екіпажу якого не було жодного ізраїльтянина, але є українці.

Серед 25 членів екіпажу захопленого судна є українці. Подробиці повідомляють The Times of Israel та Al-Hadath.

19 листопада стало відомо про напад єменських хуситів, яких підтримує Тегеран, на цивільне торгове судно Galaxy Leader. Спочатку заявлялося, що судно нібито належить Ізраїлю. Однак, як заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу, Galaxy Leader є британським судном, яке управлялося компанією з Японії. Воно курсувало з Туреччини до Індії.

Хусити захопили корабель у Червоному морі: ЦАХАЛ спростував належність судна Ізраїлю, на борту є українці

Крім того, у канцелярії прем’єр-міністра Ізраїлю зазначили, що серед 25 членів екіпажу судна не було жодного ізраїльтянина. На кораблі перебували члени команди з України, Болгарії, Філіппін та Мексики,

У канцелярії Нетаньягу прямо звинуватили в нападі Іран і наголосили, що судно “було захоплене з іранської забаганки ополченцями-хуситами в Ємені”.

“Це ще один акт іранського тероризму, який засвідчує черговий крок у ескалації іранської агресії проти громадян вільного світу та створює міжнародні наслідки, коли йдеться про безпеку глобальних морських маршрутів”, – йдеться у заяві канцелярії глави уряду Ізраїлю.

На те, що трапилося, відреагували також в Армії оборони Ізраїлю. У ЦАХАЛ наголосили, що захоплення вантажного судна в Червоному морі єменськими хуситами, яких повністю підтримує Тегеран, є “дуже серйозним інцидентом у глобальному масштабі”.

За кілька годин до захоплення вантажного судна в Червоному морі єменські хусити пригрозили атакувати ізраїльські кораблі.

Атаки, стверджували бойовики, “будуть націлені на всі типи судів, чи то ті, що під ізраїльським прапором, експлуатуються ізраїльськими компаніями або належать ізраїльським компаніям”.

Також у своїй заяві хусити закликали країни всього світу відкликати своїх громадян, які працюють в екіпажах пов’язаних з Ізраїлем судів, а також відмовитися мати з ними справу та попередити свої кораблі триматися подалі від тих, що належать Ізраїлю.

Хусити захопили корабель у Червоному морі: ЦАХАЛ спростував належність судна Ізраїлю, на борту є українці

Ситуацію прокоментував у Facebook речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

“МЗС України вже доручило причетним українським посольствам перевірити цю інформацію, а також звернутися до компанії-власника задля з‘ясування точного складу екіпажу судна та інших деталей”, – написав він.

Хусити захопили корабель у Червоному морі: ЦАХАЛ спростував належність судна Ізраїлю, на борту є українці

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в Ізраїлі заговорили про страту для терористів. У країні вже розробили законопроект, який дозволяє стратити тих, хто вчинив теракти. 20 листопада його планують внести на розгляд Комітету нацбезпеки Кнесета.

За час існування держави Ізраїль, страти в країні відбувалися лише двічі, востаннє – 1962 року: тоді було повішено організатора Голокосту Адольфа Ейхмана.

Джерело

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *