Сивочолий цього не переживе! Попалися на гарячому! СБУ накрила Мільйонну ботоферму, яка поширювала фейки про конфлікт ОП із Залужним: чи причетна “Євросолідарність”

СБУ ліквідувала мільйонну ботоферму, яка розхитувала ситуацію в Україні на замовлення однієї з політсил. Ймовірно, мовиться про “Європейську Солідарність”. Поширювали фейки про Залужного, першу леді та ОП.

Зловмисники поширювали через інтернет дезінформацію. Зокрема, про вище військово-політичне керівництво країни. За словами джерел 24 каналу в СБУ, до справи причетна “Євросолідарність”.

Розганяли фейки про конфлікт Залужного з ОП

Нещодавно учасники ботоферми розганяли контент про нібито конфлікт між керівництвом Офісу Президента і Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним. Крім того, проводили кампанію з дискредитації першої леді Олени Зеленської.

Ділки залучили понад 1 мільйон власних ботів, а також численні групи в соцмережах з аудиторією майже 400 тисяч користувачів.

російський слід

Пропагандистські “потужності” ботоферми використовували і представники російських спецслужб. Через ботів вони поширювали фейки щодо ситуації з фронту та проводили інші інформаційні диверсії.

Керівником злочинної групи теж виявився громадянин росії. Він жив у Києві і позиціонував себе як “політичний експерт”. Слідство встановило, що він організував інформаційно-підривну діяльність на замовлення однієї з українських політсил.

росіянин весь час комунікував з чинним народним депутатом, який входить до близького оточення колишнього керівництва нашої держави. Правоохоронці встановили, російський “політтехнолог” створив спеціальне програмне забезпечення. Таким чином можна було керувати великою кількістю анонімних акаунтів в популярних соцмережах.

Де діяли зловмисники

Щоб приховати свою діяльність, зловмисники облаштували відповідне обладнання у різних містах: Києві, Харкові та Вінниці.

“Куратор” неодноразово оприлюднював деструктивну пропаганду від свого імені. “Експерт” сам виступав на підконтрольних медіаресурсах.

Правоохоронці провели обшуки за місцями перебування організаторів злочину. Вони вилучили:

  • апаратно-програмний комплекс,
  • 5 тисяч сім-карт
  • 200 “Proxy”-серверів для підміни ІР-адрес та уникнення блокування відповідних інтернет-ресурсів.

Реакція “ЄС”

У “Європейській Солідарності” заявили, що спростовують будь-яку причетність до ботоферм, тим більше проросійських, про викриття якої повідомила СБУ. Про це написала нардепка Ірина Геращенко.

Ми висловлюємо рішучий протест будь-яким спробам прив’язати нашу політичну силу до цього інформаційного бруду, –
сказала Геращенко.

Відкрили справу

Правоохоронці почали кримінальне провадження стосовно несанкціонованого втручання в роботу інформаційних електронних комунікацій. Тривають слідчо-оперативні дії. Організаторів ботоферми хочуть притягнути до відповідальності.

Виконувач обов’язків голови Служби безпеки Василь Малюк додав, що український народ має не піддаватися впливу проросійських маніпуляторів. Ботоферми, псевдоексперти, інформаційно-психологічні операції – це арсенал ворога.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *