Пyтін віддав наkаз! Оголосили щойно – стpашне рішення: загpоза для ЗCУ. Новий етап вiйни -попеpедили

Наразі є ознаки того, що російська окупаційна армія готує масштабний наступ. На це вказує концентрація ворожих сил та засобів на Куп’янсько-Лиманському напрямку, в районі Бахмута, а також на Токмацькому напрямку. Озвучують навіть дату початку цієї операції – 26 вересня.

Проте сьогодні ніхто не зможе сказати з повною впевненістю, як саме розвиватимуться події на фронті. Безперечно можна сказати лише те, що часу на активну участь у бойових діях бронетехніки залишилося зовсім небагато – до середини жовтня. Надалі війна може перейти в позиційну – з активним застосуванням дронів та артилерії, але вже без танків.

Такий прогноз в ексклюзивному інтерв’ю OBOZREVATEL озвучив військовий експерт Владислав Селезньов.

Цікаву заяву щодо контрнаступу ЗСУ зробив ексспецпредставник США в Україні Курт Волкер. За його словами, він відбувається «методично та успішно». Зокрема, дипломат звернув увагу на успішне виведення з ладу логістичних ланцюжків ворога, знищення його складів та інше. Він підкреслив, що Україна береже своїх солдатів, і все ж таки наша армія просувається вперед.

У військового експерта запитали, чому Курт Волкер надає такі позитивні прогнози щодо українського контрнаступу, Владислав Селезньов відповів.

«Так, Волкер є абсолютно логічним, коли говорить про те, що українська армія системно та методично знищує ворожі інфраструктурні об’єкти. Двічі було уражено Керченський міст, двічі було уражено мости в районі Чонгара, ця робота продовжується і далі – і по залізничній інфраструктурі в тимчасово окупованому Криму, і на півдні Херсонської, і на півдні Запорізької області час від часу перетворюються на попіл ворожі арсенали з боєприпасами, місця зосередження особового складу, бронетехніки та озброєнь.», — відзначив військовий експерт.

Селезньов відзначив, що зарано зарано говорити про успішність контрнаступу, адже є дуже багато змінних, щоб робити якісь прогнози.

«Єдине чітке розуміння, яке ми маємо, – щодо погодних умов. У вересні та, можливо, у першій декаді жовтня буде більш-менш сухо, із середини жовтня почнуться осінні дощі, які перетворять наші поля та польові дороги на суцільне болото. За таких умов переміщати бронетехніку буде неможливо.», — розповів Селезньов.

Найімовірніше, на цей момент операція перейде у фазу позиційної війни. Зрозуміло, що працюватимуть наші дрони-камікадзе, артилерія, але активного переміщення бронетехніки не буде.

Селезньов прогнозує, що путін готує масштабний наступ, дату вже відомо.

«Мої джерела з Криму повідомляють про те, що в Севастополі серед військовослужбовців іде розмова про те, що 26 вересня – це та дата, коли путінська армія може перейти в масштабний наступ. До цього періоду підтягуватимуться особовий склад та резерви.», — пояснив Селезньов.

«Зверніть увагу на Куп’янсько-Лиманський напрямок. Там концентрується підрозділ 25-ї армії. Генерал Сирський говорить про те, що вони готуються перейти в наступ у найближчій перспективі. Підтягуються додаткові резерви у районі Бахмута з боку ворожої армії. Серйозна концентрація сил та засобів на північ і на південь від Бахмута.», — сказав Владислав.

Експерт відзначив, що на Токмацькому напрямку зосереджено дві бойові повітряно-десантні дивізії противника, 7-ма і 76-та, і ще дві, складені з «чмобіків». Одна з них – на базі рязанського повітрянодесантного училища. Тому ресурсів у росіян досить багато, вони їх підтягують і готуються до атаки.

Нагадаємо, директор з аналізу Розвідувального управління Міністерства оборони США Трент Мов озвучив прогноз, згідно з яким до кінця поточного року Сили оборони можуть прорвати всю оборону окупанта на півдні нашої країни. Селезньов зазначив, що прогнози Трента Мова зазвичай виправдовуються на 50-60%.

Селезньов також додав, що з лютого 2022 року він дуже критично ставиться до прогнозів багатьох військових експертів та політичних діячів, бо тоді вони давали нульові шанси для України на виживання. Київ російська армія мала захопити за три дні, а всю територію України за три тижні. З того часу минуло понад півтора року, бойові дії йдуть, ворог зазнає величезних втрат. Говорити про те, що ситуація на полі бою визначена, Селезньов не став би. Нинішня війна – це війна ресурсів. Її результат залежить від ресурсних можливостей як окупаційної армії, так і українських Сил оборони.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *