Нам дали зрозуміти, що ми будемо наступні після України! Казахстан терmіново готує збройні сили до захисту від росії

Казахстан терміново готує армію до захисту від Росії — керівництво країни побоюється повторення українського сценарію Кремлем наступного року. Тим більше, що на думку військових Казахстану, Росія розглядає вторгнення в цю середньоазіатську країну як наступний етап відновлення кремлівської «імперії».

Казахстан різко збільшує військовий бюджет та розширює співпрацю з Китаєм та НАТО, побоюючись стати наступним у переліку геополітичних амбіцій Кремля на пострадянському просторі.

Казахстанська влада прийняла рішення виділити додатково 441 млрд тенге, або $918 млн, на оборону, повідомляє The Wall Street Journal. Сукупний військовий бюджет країни ($1,7 млрд минулого року) збільшиться таким чином майже в 1,5 раза, і частина коштів буде спрямована на зміцнення оборонних резервів, розповів WSJ казахстанський урядовець.

За його словами, влада зробила уроки з лютого опору України і бачить необхідність реформувати армію, щоб зробити її більш мобільною та підготовленою до «гібридної війни», яка може включати як безпосередньо бойові дії, так і кібератаки, дезінформацію та втручання у вибори.

Російські амбіції на просторі колишнього СРСР викликають наростаючий страх, повідомив WSJ інший високопосадовець у центральноазіатській країні. «Одна річ, коли вони (Кремля — ред.) мають Україну, Східну Європу та багато інших, щоб нападати. А уявіть, якби України не було? — запитує він. – Тоді ми були б наступними?

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *