Краще сядьте! Це змінить все – доля України вирішена: радій, країно! Велика радість!

Італія підтримує вступ України до Європейського Союзу та Північноатлантичного Альянсу, але за умови виконання усіх необхідних для цього умов з боку Києва.

Про це в інтерв’ю Il Messaggero заявив міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні.

Говорячи про прийдешній саміт НАТО, що відбудеться в липні у Вільнюсі, Таяні заявив, що “нам потрібен поступовий шлях” для вступу в Альянс України.

“Перший крок – це створення Ради Україна-НАТО та відновлення шляху до розширення, розпочатого в Бухаресті в 2008 році, щойно закінчиться конфлікт”, – зауважив він.

Головний італійський дипломат також запевнив, що Італія “зробить усе”, щоб Україна вступила до ЄС.

“Звичайно, за умови, що вона дотримуватиметься правил ЄС і здійснюватиме необхідні реформи, наприклад, у боротьбі з корупцією. Ми сподіваємося на прискорений шлях для України, як і для Західних Балкан”, – додав Таяні.

Як відомо, Україна прагне розпочати переговори про вступ до Європейського Союзу до кінця цього року – після того, як ЄС засвідчить достатній прогрес у виконанні Києвом семи рекомендацій.

“Наші амбіції були більшими – ми, зокрема, розраховували, що блок заходів, пов’язаних з антикорупцією, буде оцінено більш глибоко. Ми також розраховували, що до цієї оцінки ми повністю ухвалимо законодавство про запуск реформи Конституційного Суду, а воно ухвалене лише в першому читанні. Але я вважаю, що для Європейської комісії визнання менш ніж за рік після отримання статусу кандидата взагалі будь-якого блоку зобов’язань виконаними – це теж безпрецедентна історія, бо країни здебільшого роками працюють над реалізацією блоків таких рекомендацій”, – сказала Стефанішина.

Вона додала, що для нас “математично цифри досить скромні, але для Європейської комісії це вже історичний прорив”.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *