Екстрено! Поки Зеленський на саміті: станеться сьогодні? ЗСУ б’ють на сполох, Кремль готує страшне…

Росія приготувала ракети у Чорному морі та посилила розвідку. У неділю, 21 травня, існує ймовірність ракетної атаки на тлі засідання “Великої сімки”.

Про це повідомила керівниця пресцентру оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк у неділю, 21 травня.

“Вчора надвечір (20 травня – ред.) ворог наростив присутність ракетоносіїв в Чорному морі. Стало два підводних човна, два ракетоносії – це 8 ракет типу “Калібр” споряджені і готові до застосування. Це говорить про те, що вони намагаються наразі тримати в напруженості. Ворог завжди під час значущих світових подій, як наразі саміт G7, намагається нарощувати таке напруження. Потім цілком імовірне застосування ракетної атаки, як реакція на тиск світової спільноти на країну-агресорку”, – зауважила вона.

В ОК “Південь” українців закликали бути особливо уважними до сигналів повітряної тривоги і стежити за активністю ворожої авіації.

Проте цілком очевидно, що ракетний потенціал РФ значно знизився останнім часом. Якщо осінню минулого року на Україну летіли десятки ракет, то тепер РФ стала частіше залучати неозброєні розвідувальні безпілотні літальні апарати (БПЛА) під час своїх ракетних атак вглиб території України.

Про це зокрема йдеться у розвідувальному огляді Міноборони Британії.

Зазначається, що часті ракетні удари далекого радіусу дії вглиб території України, ймовірно, в першу чергу спрямовані на послаблення української протиповітряної оборони.

“Удосконалюючи попередні хвилі глибоких ударів, Росія почала частіше залучати до операцій неозброєні розвідувальні безпілотні літальні апарати” – йдеться в огляді.

“Росія, найімовірніше, застосувала цю тактику, намагаючись отримати більш своєчасну оцінку бойових втрат і покращити цикл наведення на ціль” – зазначає британська розвідка.

За оцінками розвідувальної спільноти, повільний і неефективний процес цілевказування російських військових був основним недоліком їхніх дій в Україні. “Однак повільні розвідувальні БПЛА є дуже вразливими для української ППО” – зазначається в огляді.

Про те, що Росія витрачає більше ракет, ніж може виготовляти заявив і радник голови ОП Михайло Подоляк. Крім того, є країни, які, говорячи про “мир”, шукають можливості паралельно забезпечити Москву необхідним для виробництва ракет.

За його словами, одинадцятий пакет санкцій ЄС повинен заблокувати можливість Росії обходити минулі обмеження щодо технологічного продукту.

Він додав, що досі є країни, які допомагають агресору діставати необхідне для виробництва нових ракет. Країни, які періодично цинічно й лицемірно говорять слово “мир”, шукають можливість забезпечити ворога посередництвом щодо купівлі різних технологій або продуктів подвійного призначення.

— У нас є робоча група при Офісі президента Макфола-Єрмака, яка опікується аналізом санкцій, які вже запроваджені, та аналізом можливості їх обходити. Ці аналітичні продукти передають нашим партнерам європейських комісій, які вивчають додаткову можливість Росії обходити санкції, – розповів він.

Росія й надалі виготовляє ракети, але, за словами Подоляка, це робиться в абсолютно іншій кількості, ніж та, що була раніше. Це пов’язано з тим, що ворог більше витрачає, аніж може виготовляти.

Подоляк підкреслив, що в Росії немає необмежених ресурсів і у неї величезні проблеми з цим. Тому що країни поступово відмовляються давати можливість закупляти через них різні продукти.

Тож потенціал ворога різко зменшується, але не варто його недооцінювати. Тому українцям слід залишатися обачними та уважними до сигналів повітряної тривоги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *