Внօчі! Він пσмеp всі в шσці. Відօма людина, легенда слова. Його втpату вiдчyє кожен!

Про це в неділю, 13 грудня, повідомив його літературний агент і глава видавничого дому The Curtis Brown Group Джонні Геллер. Члени сім’ї письменника уточнили, що він помер від пневмонії. ТАКОГО, ЯК ВІН, БІЛЬШЕ НЕ БУДЕ. ЙОГО ВТРАТУ ВІДЧУЄ КОЖЕН КНИГОЛЮБ, КОЖЕН, КОГО ЦІКАВИТЬ ЛЮДСЬКА ПРИРОДА, – ЗАЗНАЧИВ ГЕЛЛЕР. НАШІ ДУМКИ ЗАРАЗ З ЙОГО ЧОТИРМА СИНАМИ, ЇХНІМИ РОДИНАМИ, І ЙОГО ДРУЖИНОЮ ДЖЕЙН.

Ле Карре багато писав про протистояння Радянського Союзу та Заходу в роки холодної війни. Як уточнювали, зокрема, укладачі Оксфордського словника англійської мови, з легкої руки автора в широкий обіг увійшли такі терміни, як “mole” ( “кріт”), “honey pot” ( “пастка для тих, хто намагається отримати несанкціонований доступ до інформаційних систем “),” pavement artist “(” агент, який займається стеженням “).Джон ле Карре народився в жовтні 1931 року в Пулі, на англійському узбережжі Ла-Маншу.

Він проходив військову службу в Австрії, в складі Британського розвідувального корпусу. Пізніше навчався в Оксфорді. Ле Карре працював на британську контррозвідку MI5, потім – на розвідслужбу MI6. За півстолітню кар’єру написав не менше 22 романів. Серед найбільш відомих – “Російський дім”, “Шпигун, що прийшов з холоду”. Був знайомий з Йосипом Бродським. За спогадами Ле Карре, він обідав з поетом восени 1987 року, коли стало відомо про присудження тому Нобелівської премії з літератури.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *